Znakowanie tuszem

Głowica znakująca z siłownikiem do znakowania różnorodnych danych - kodów, dat, logo itp. na każdej powierzchni. Znakownik przeznaczony jest do pracy automatycznej na linii produkcyjnej lub pracy niezależnej. Może być zamontowany w dowolnym położeniu i konfiguracji.

tiflex.jpg

Zasada działania
Po otrzymaniu sygnału z detektora, jednostka sterująca uruchamia głowicę znakującą rozpoczynając znakowanie.

Detektor
Elektryczny lub pneumatyczny, wykrywa obecność znakowanego detalu. Wybór detektora zależy od procesu znakowania, konfiguracji mechanicznej oraz detalu, który będzie znakowany (rozmiar, waga,...).

Jednostka sterująca
Może aktywować jedną lub kilka głowic znakujących. Jako sygnał wejściowy wykorzystywany jest sygnał elektryczny lub pneumatyczny. Jednostki CBM synchronizują zatrzymanie detalu do znakowania (przenośnika taśmowego) oraz działania głowicy znakującej.

Uchwyt stempla
Dostępne są 3 rozmiary: 24 x 24 mm, 24 x 35 mm oraz 24 x 48 mm. Uchwyt stempli pokryty jest żebrowaną gumą (AUTOCLIPS) umożliwiającą szybkie założenie stempla. Uchwyt zaprojektowany został do łatwej i szybkiej jego wymiany na głowicy znakującej.

uchwyt1.JPG
żebra płaskie wzdłużne

uchwyt2.JPG
żebra wklęsłe wzdłużne
uchwyt3.JPG
żebra wypukłe wzdłużne
uchwyt4.JPG
żebra płaskie poprzeczne
uchwyt5.JPG
żebra wklęsłe poprzeczne
uchwyt6.JPG
żebra wypukłe poprzeczne


Stemple
Na żebrowanej gumie znajdującej się na uchwycie w prosty sposób mogą być zakładane stemple do znakowania różnych znaków, daty, logo, symboli,...

Tusze
Pojemnik z szybkoschnącym tuszem jest mocowany na głowicy znakującej. Dostępne są rodzaje tuszy o różnym poziomie jakości.

Zestawienie modeli jednostek sterujących

 model  T 201  T 202
 prędkość  120 znakowań/min 150 znakowań/min 
 detektor  pneumatyczny  elektryczny
230 V lub 24 V
AC - DC
minimalna wartość ciśnienia powietrza na wejściu jednostki sterującej
4 bar
4 bar


pdf_t_1.gif broszura informacyjna TIFLEX TC